Tris pastarąsias savaites pasiraitoję rankoves darbavomės – darėme prieškambariui drabužių kabyklą. Nė viena rasta parduotuvėse ar internete neįtiko. Dauguma apskritai keistos – kabliukai yra, o sienelės jokios, taigi ne visada itin sausi ir švarūs viršutiniai drabužiai trintų sienas. Tai gal ačiū, apsieisime. O kad jau neradom, kas patiktų, ėmėm ir patys pasidarėm.

M. šiandien į ją žiūrėdamas sako: “Gal ir gerai. Kaimietiška tokia, bet gerai atrodo.” Aš aišku nesupratau, kaip šitą hipsterišką šedevrą galima išvadinti kaimietišku, bet tiek to, svarbiausia abu rezultatas džiugino. Ir dėl estetikos, ir dėl praktiškumo.

O dabar nuo pat pradžių, kaip mes ją pasigaminome.

Terasoje nuo vasaros mėtėsi vadinamosios europadėklai. Ketinome iš jų suoliukus pasidaryti, o bet tačiau… ėmė vasara ir praėjo, o mes buvome nė nepradėję. Taigi M. pora padėklų išardė, ir išsirinkom gražiausias lentas. Aišku, grožis, kriterijus visai neaiškus. Žodžiu, rinkom įdomiai kreivas(netaisyklingas), šiek tiek įskilusias, bet iš pažiūros visai nieko lentas.

1

Daug skirtingų varžtų, skirtų sukti į sieną, ilgų ir trumpų medienai, bei  švitrinis popierius. Svarbiausios priemonės neskaitant lako ir nuostabiųjų rankų.

2

Šlifavimas, sakyčiau, buvo lengviausia ir maloniausia viso šio užsiėmimo dalis. O štai dažymas užtruko. Išsirinkome akrilo pagrindo laką su mėlynu pigmentu, nes norėjome ryškios ir kontrastingos kabyklos, kuri kaip nors derėtų prie daugiausia mėlyno interjero, ir prie greta stovėsiančios baltos komodos.

Taigi pirmą lako sluoksnį skiedėme vandeniu, nes taip buvo nurodyta. Nebuvo įspūdingai gražu – akis badyti ėmė įvairūs defektai (nelygumai, lako persidengimai), bet nieko, po trečio sluoksnio nieko nebesimatė ir nebesijautė.

3

Po pirmo lakavimo susukome lentas taip, kaip įsivaizdavome, kad turėtų atrodyti kabykla. (Šuo neatskiriamas mūsų darbų palydovas. Fotografuotis šiaip nemėgsta, tik į kadrą tarp kitko įlįsti.)

4

Susukus lentas ir nulakavus tris kartus atėjo metas tvirtinti prie sienos. Tai buvo sunkiausioji dalis, nes man teko garbė šitą sunkenybę laikyti ir dar nejudėti!

5

Pakabinę ėmėme tvarkyti savo kliauzas. Čia, pavyzdžiui, ne vietoje išgręžta skylutė. Užpylėm dažomu medienai tinkamu silikonu ir nudažėm. Skylių it nebūta. Tarkim.

6

Kabliukai ir kabliauskai. Čia tie, kurie turi kurti kontrastą ir derėti prie baltos komodos.

7

Štai ir va!

8

9

IMGP3128

10

One thought on “Prieškambario kabykla

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *