Taip gera kartais numesti visas knygas ir rašliavas į šalį, pasileisti kokį nors apygerį serialą ir paknibinėti rankdarbį. Vienas iš tokio tingaus vakaro kilęs daiktas, va štai apačioje nuotraukomis ir yra pristatomas.

Darbo sudėtingumas 1/5, trukmė ~30 min.

Grandinėlei pasidaryti naudojau senas skirtingų dydžių ir formų grandinėlių nuoplaišas, virvelę, vielutę, pailgus karoliukus ir užsegimą.

2

Grandinėlės buvo skirtingo ilgio, ir tai labai gerai, tačiau buvo per trumpos, kad apvytų kaklą, tad pasitelkiau paprasčiausią (bet tvirtą) juodą virvelę, kad pailginčiau vėrinį. Kaip matyti nuotraukoje, tiesiog per paskutinę kiekvieno grandinėlės galo grandį pervėriau virvelę ir surišau. Svarbu buvo vienodai suverti grandinėles nuo trumpiausios iki ilgiausios, kad viena per kitą nepersivytų, o kristų lanku laisvai tiek, kiek leidžia ilgis. Tuomet užveržiau mazgelį prie pat surištų grandžių.

4

Ant mazgelių užmoviau po karoliuką, taip pat sutvirtinau ir užsegimą. Kadangi virvelė slidoka, kad mazgeliai neatsirištų ir visas vėrinys neiširtų, sutvirtinau juos vielute. Juodos neturėjau, tad naudojai mėlyną, bet tai nesvarbu, nes uždengus karoliuku, vielutės nesimato.

5

Va ir viskas!

3

6

1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *