Pradėjau labai rimtai ruoštis (t. y. skaityti ir svarstyti) 100 reikšmingiausių lietuviškų knygų vaikams rinkimams. O skaitymo tikrai netrūksta, rodės, tiek nemažai visko jau perskaityta, girdėta, žinota, bet kiek dar daug naujų, negirdėtų, pražiūrėtų knygų. Žinau, kad nieko nežinau?

Šiuo metu mano rankose atsidūrė išeivijos autorės, ilgametės Čikagos dienraščio “Draugas” redaktorės Danutės Bindokienės (g. 1932), su kuria, tiesą sakant, visai nebuvau susidūrus (na, gal kur viena ausimi bei prapūsta galva ir girdėjau, bet tik tiek), knyga. Skaitau jos mokslinės fantastikos apysaką “Angelų sniegas”. Pirmą kartą ji buvo išleista 1981 m. Čikagoje, o kone po trisdešimt metų ir 2007 m. Lietuvoje (leidykla “Bonus animus), šį leidimą ir skaitau. Beje, vaikams ir jaunimui yra išleidusi ir daugiau knygų, bet į 500-uką tik viena, dabar mano skaitoma, pateko.

“Angelų sniegas”, kurį gerokai įpusėjau, smagiai skaitosi – nieko itin ypatingo, bet nuotaika, išeivijos gyvenimo detalės (neperkrauta ir nedramatizuota) įdomios. Tai nuotykinė mokslinė fantastika, kurioje pasakojama apie keturiolikmetį Amerikos lietuvį Vytenį, vasarą su šeima atostogaujantį kaime, stebintį žvaigždes ir besimėgaujantį gamta. Netikėtai po vienos meteoritų nakties  visame pasaulyje, taip pat ir jo kaime, pradeda plisti keisti pūkai, kuriuos jo mažosios sesutės pramina angelų sniegų. Gražus ir keistas daiktas, apklojęs ištisas gyvenvietes, pasirodo esąs pavojingas ir Vytenis ryžtasi išsiaiškinti jų kilmę bei padėti savo šeimai.

Kol kas taip.

O štai ir citata. Tiesiog miela ir žavi, ištarta mažytės Vytenio sesutės:

4

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *