Greitai bėgant pro šalį lekiantys vaizdai ima lietis, o daug dirbant – nyksta spalvos ir skonis, o jei ir ką pajunti, tai tik akimirkai. Todėl sugalvojau rubriką Atradimai. Kad kartais sustočiau ir bent kiek ilgiau išlaikyčiau malonumą ar įspūdį, kurį sukelia įvairūs kasdienybėj išnyrantys dalykai: saldainiai, knygos, žmonės, juokingi žodžiai ir kita. Taigi, pirmyn!

Pirmoji Atradimų, nutikusių pastarosiomis dienomis, porcija – vizualinė.

#1 Aušros Kiudulaitės iliustracijos

Pagavau gavau paskaityti naujutėlę šių metų lietuvių autorių paveikslėlių knygą “Laimė yra lapė” (parašė Evelina Daciūtė, iliustravo Aušra Kiudiulaitė). Jau internete šmėžavęs viršelis traukė akį, bet tai niekis palyginti su įspūdžiu, kurį paliko kitos A. Kiudulaitės iliustracijos!

Ši knyga – iliustratorės debiutas, ir, sakyčiau, labai labai vykęs. Kaip ir privaloma paveikslėlių knygose, iliustracijos ne atkartoja tekstą, bet jį praplečia (netgi gana smarkiai), sukuria ištisą pasaulį, kurio gal net neįmanoma aprašyti vos keliais žodžiais, juk paveikslėlių knygose skaitymo turi būti itin mažai.

Varčiau, skaičiau ir stebėjausi puikiu A. Kiudulaitės debiutu. Praskaidrino penktadienio pietus – vietoj maisto, gardžiavausi šia knyga.

20161118_120841

 

#2 Paroda “Into the Wind”

Tik ką Nacionalinėje bibliotekoje atidaryta Šiaurės šalių ir autonominių regionų vaikų knygų iliustracijų paroda “Into the Wind”. Ji čia atsirado Šiaurės šalių bibliotekų savaitės proga. Čia surinkta daugiau nei 10 labai skirtingų autorių darbų iš paveikslėlių knygų, grafinių romanų, apysakų ir pan.

Šiaurės, o ypač Skandinavijos, šalys garsėja dideliu dėmesiu vaikų kultūrai, knygoms ir skaitymui, tad nieko keista, kad gali pasigirti pasaulinio masto autoriais (ir vaikų rašytojais, ir vaikų knygų iliustratoriais). Jau du kartus jau apėjau šią parodą, o nuo kai kurių darbų apskritai sunku atplėšti akis. Atgaiva. Laimei, kad knygas, kuriose yra šios iliustracijos, galima ir pavartyti, ir paskaityti (jei mokate kurią nors Šiaurės šalių kalbą). Jas tuojau bus galima rasti bibliotekos pirmame aukšte įsikūrusiame Vaikų ir jaunimo departamente. Paroda veiks iki gruodžio 18 d.

20161118_123618

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *