Pagaliau kelis mėnesius trukęs DIY (lietuviškai tariant, pasidaryk pats) projektas baigtas! Tai veidrodis-papuošalynas.

Darbo sudėtingumas 3/5, užtruko ilgai (daugiausia todėl, kad pritrūkdavom kokių nors medžiagų ar įrankių ir reikėdavo laukti, kol kas nors išdžius arba nustosim tinginiauti).

IKEA’oje pirmiems tikriems savo namams įsigijome paprastutį veidrodį, kainavo apie 30 eurų. Bet tas paprastutis veidrodis, turi vieną puikią savybę – jo rėmas gana platus, o pakuotėje pridėtos varčios, kad galėtum veidrodį atsidaryti. Taigi sugalvojau, kad ant sienos už veidrodžio būtų tiesiog nuostabu įrengti papuošalyną – erdvės daug, patogu viską gerai ir matomai sukabinti.

Darbai darbeliai prasidėjo nuo veidrodžio pakabinimo.

3
2

Sumąsčiau, kad labai gražiai atrodys, jei ant sienos už veidrodžio sukabinsiu A4 formato nuotraukų rėmelius. Būtinai baltus dėl kontrasto. Keletą nenaudojamų turėjau namie, pora nusipirkau. Neidealu, kad jie skirtingi, bet norėjosi ir sutaupyti, ir panaudoti rėmelius, kurių kitaip neturėčiau kur dėti ir jie spintoje pragulėtų dar penkmetį. Išardžiusi rėmelius pradėjau darbus nuo pagrindo. Tvirtame kartone paskaičiavusi kiek ko man reikia išgręžiau skylutes pakaboms ir kitkam.

5

Su baltais matiniais purškiamaisiais dažiais visus rėmelius nuspalvinau baltai.

4

Iš ko pasidaryti pakabas ilgai galvojau, vis atsirasdavo priežasčių, kodėl vienas ar kitas sumanymas netinka. Galiausiai pasiėmiau medinių karoliukų ir vielos. Pavyko. Baigusi daryti kabliukus, viską nupurškiau dažais.

6

Daliai papuošalų (auskarams, segėms) kabliukai pasirodė ne pats geriausias variantas, todėl per skylutes ištempiau tvirtą, bet ploną juodą vielutę. O spalvotieji karoliukai (biseris) šiaip sau, dėl grožio.

7

Prie kabinant nuotraukų rėmelius prie sienos dar teko sugalvoti, kaip juos pritvirtinti, kad laikytųsi tvirtai, nesitabaluotų, o tas kartonas neišeitų šaibom. M. pasiūlė panaudoti plonas medžio juosteles, ką ir padariau. Supjausčiau ir priklijavau per visą ilgį.

8

Galiausiai karštaisiais klijais rėmą suklijavau su kartonu, kad jau tikrai nejudėtų, nes tie rėmelio metaliukai nespaudė kartono itin tvirtai. Ir štai ant žemės išdėlioti ir kabinti paruošti rėmeliai.

9

Pritvirtintoje medinėje juostelėje išgręžėm dvi skyles, atitinkamai pasimatavę dvi skyles įtaisėm ir sienoje. (Taip taip, prieš tai išmatavom visas kraštines, kad 5 rėmeliai tilptų, veidrodis laisvai atsidarinėtų ir t. t.)

10

11

Kadangi rėmelio kartonas gana trapus, gręžiant jis šiek tiek aptrupėjo, tad nugramdžiau skiedreles ir užtepiau baltu akrilu bei akrilo laku.

12

Papuošalynas vietoje!

13

14

Štai tokiose smulkmenų dėžutėse buvo sukimšta dalis mano papuošalų, o dabar, galima sakyti, papuošalyne gyvena jie sau laisvai kaip ponai.

15

1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *