Kartą gavau dovanų… odininkas.lt valėsi savo dirbtuves ir pririnko man krūvą odų atraižų smulkiems rankdarbiams. Ir štai prireikus ką nors priderinti prie suknelės pagaliau ėmiausi to maišo turinį nagrinėti.

Užsinorėjau plataus, masyvaus papuošalo, bet kartu pernelyg nerėžiančio akies ir tinkančio prie oficialokos suknelės bei švarko. Ėmiausi vieną daiktą dėlioti prie kito ir pavyko pasidaryti papuošalą, kuris labai patinka.

Darbo sudėtingumas 2/5. Užtruko iki dviejų valandų.

5

Taigi darbai štai taip ėjosi. Ant popieriaus nusipiešiau norimą papuošalo formą, išsikirpau, apžiūrėjau, ar tinka, tuomet tą patį pagal trafaretą išsikirpau iš odos. Pasirinkau šviesiai šviesiai rudą minkštą odą.

1

Pagrindinis papuošalo akcentas – netaisyklingame mėlynos odos gabaliuke prisiūtas burbuliukas-rožė. Tą burbuliuką susukau labai paprastai: atsikirpau ploną odos juostelę, po truputį sukau, lenkiau, sukau ir vėl lenkiau, kol jis tapo norimo storumo. Pakeliui dar visą laiką tepliojau universaliais klijais – kadangi tai buvo bandymas, nė neieškojau odai tinkamesnių. Kita vertus, jau kelis kartus nešiojau šį papuošalą ir klijai puikiai tebelaiko.

2

Tais pačiais klijais priklijavau ir mėlynos odos gabaliuką prie papuošalo pagrindo, prieš tai prie to gabaliuko prisiuvusi burbuliuką.

Papuošalo galuose, einančiuose į nugaros pusę išmušiau po dvi skylutes grandinėlei perverti. Jei būčiau turėjusi, būčiau sutvirtinusi su specialia metaline juostele tą vietą, bet viską dariau iš to, ką turėjau po ranka. Neblogai ir taip, bet metalinė juostelė būtų suteikusi stabilumo ir būtų prireikę mažiau grandinėlės.

3

Štai ir papuošalas su pernelyg ilgu atlikusios grandinėlės galiuku. Galvojau, jį nukirpti, bet staiga kilo kita idėja. Taigi susukau dar vieną burbuliuką ir prisiuvau jį prie paskutinės grandinėlės grandies. Šis papuošalo akcentas – į nugarą besidaužantis burbuliukas – man labai patinka, o ir atrodo žaismingai!

Štai taip greitai ir neįtikėtinai lengvai pavyko pasidaryti papuošalą. Paprastai būna daugiau klaidų, taisymo, nesėkmių… Heh, pasisekė šį kartą.

4

6

One thought on “Odinis kaklo papuošalas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *