#4 The Rubin report – per Youtube transliuojama ir žiūrovų išlaikoma (crowdfunding) politinė pokalbių laida.

 Tai tikros, rimtos žurnalistikos pavyzdys – vedėjas Dave Rubin turi labai aiškią savo poziciją, tačiau yra visiškai atviras įvairioms idėjomis, kviečiasi kartais netgi labai prieštaringus pašnekovus, labai skirtingo politinio spektro, interesų (mokslininkus, politikus, žurnalistus, menininkus ir kt.), rimtai ruošiasi kiekvienai laidai ir nuoširdžiai kalbasi, t. y. nesiekia pagauti pašnekovo už liežuvio, pasukti pokalbį ten, kur jam patogu, o iš tiesų klausosi ir adekvačiai reaguoja. Taigi laidos išeina informatyvios ir įdomios.

Untitled

#5 Laisvės TV (Laikykitės ten su Andriumi Tapinu ir kt.) – nors ne viskas man ten patinka ir yra įdomu, tačiau šios televizijos atsiradimas reikšmingas ir svarbus. Buvo įdomu stebėti, kaip kūrėsi ši televizija, kaip vis krutino pasmirdusią pelkę ir šluostė nosį iš tos pelkės letenas tiesusiems ūsuotiems bebrams.

Untitlefrd

 

#6 Lois Lowry Siuntėjo kvartetas. (The Giver, Gathering Blue, The Messinger, Son).

Kai perskaičiau Lois Lowry Siuntėją, buvau apžavėta ir pavergta šios knygos. Tuo metu, prieš daugiau nei 10 metų, distopijos Lietuvoje nebuvo ant bangos, bet jas labai mėgau, buvau skaičiusi Orwellą, Huxley, Bradbury, ir tuomet netikėtai Siuntėją radau vaikų knygų serijoje 10+ (ne, tuo metu dar nebuvau pamišusi dėl vaikų literatūros, be minėtų dar skaičiau Granauską, Parulskį, Bulgakovą, Barthą ir kt. bei svaigau kaip jas nagrinėsiu įstojusi į filologyną).

Tai va, žavėjausi Siuntėju, o kai sužinojau, kad dar yra trys dalys nieko nedariau. Bijojau, kad  kitos dalys bus prastesnės, kaip dažniausiai nutinka, be to, knyga atrodė tobula tokia, kokia yra. Nesinorėjo man jokio tęsinio. Tačiau pernai, kai biblioteka įsigijo visą kvartetą originalo (anglų) kalba, nutariau, kad atėjo laikas. Taigi, paskutiniąją 2016-ųjų dieną pabaigiau paskutinę kvarteto dalį.

Tos trys dalys mane tikrai nustebino, tikėjausi banalaus istorijos pratęsimo, tačiau ne. Kiekvienoje dalyje centre atsiduria vis kiti veikėjai ir vis kitos bendruomenės, tiesa, vėliau istorijos šiek tiek persilieja, ir taip visos dalys sujungiamos į vieną pasakojimą apie pabirusį pasaulį, kuriame daug mažų ir labai skirtingų bendruomenių, technologiškai pažengusių ir labai primityvių. Visose daugiau ar mažiau kalbama apie tuos, kurie neteisybės, blogio akivaizdoje ryžtasi veikti ir aukojasi dėl kitų.

Labai patiko ši serija. Pirma knyga, be abejo, visais atžvilgiais yra geriausia, tačiau ir kitos pakankamai aukštos prabos, tad būtų labai šaunu, kad kada nors jos būtų išverstos.

Pamėgusiems Siuntėją, tikrai rekomenduoju ir likusias dalis. Kaip ir pirmoji, taip ir likusios yra dvigubo adresato, o ketvirtoji (Son) sakyčiau, skirta jau vyresniesiems paaugliams, nebe jaunesniesiems.

lowry-giver-quartet

#7 Kiti literatūriniai 2016-ųjų atradimai. Nesiplėsiu, paminėsiu tik autorių pavardes ir tai, kad ir šie atradimai yra fantastinė literatūra. Tai Silvana de Mari, Ursula K. Le Guin, broliai Strugatckiai.

Untitled design

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *