Prieš kelerius metų teko ieškoti buto nuomai (Vilniuje), o vakar vakare kompiuteryje atradau aprašytus savo ir draugų įspūdžius (greičiau susierzinimus), sakau, reikia pasidalinti. Žvilgt žvilgt, gūgl gūgl, kad ir dabar situacija nelabai pasikeitė:

 • Kaina. Nesiplėsiu.
 • Apiplėšimo mokestis, t. y. nekilnojamojo turto agento paslaugos, kurių neužsisakai ir kuriomis visai nesinaudoji.
 • Keisti reikalavimai:
  § Sudeda beveik supuvusio buto nuotraukas, bet pabrėžia, kad nuomininkų su šunimis arba katėmis nepageidauja…
  § Nuomojama vaikinui/merginai. Nesuprantu, jie poros ar nuomininko ieško.
 • Išnuomojamas dviejų kambarių butas. Atsidarai skelbimą ir matai, kad tas dviejų kambarių butas tėra vieno mažo kambario butas su didele virtuve. Ačiū, bet tam ir ieškau DVIEJŲ KAMBARIŲ BUTO, kad nereikėtų virtuvėj gyventi.
 • Išnuomojamas vieno kambario butas. Atsidarai skelbimą ir matai, kad tai yra vienas kambarys barake be atskirų patogumų (dažniausiai tualetu, dušu ir neretai virtuve tenka dalintis su kitais) už fantastišką kainą.
 • Viena arba dvi nuotraukos – suremontuoto koridoriaus ir kokio nors kampo su naujesniu baldu. Net plyta šiais laikais turi fotoaparato funkciją, todėl į tokius skelbimus nė neverta žiūrėti. Jei sugeba padaryti vieną nuotrauką, gali ir dešimt, o jei to nepadarė, tikriausiai butas baisus ir jo kaina neadekvati, todėl nė neverta gaišti.
 • Užrašas „Maži šildymo mokesčiai“, kai nuomojamas 15–17 kv. m. kambarys barake.
 • Butas-baldų sandėlis. Tai toks butas, kuriame baldų tiek, kad vaikščioti įmanoma nebent per stalus ir fotelius, nes ant grindų vietos kojai yra tik kas du metrus. Dar pasitaiko, kad buto savininkai dalį asmeninio šlamšto (šlamšto, nes jiems patiems jo nereikia, bet skregina išmesti) nori sandėliuoti išnuomojamam bute.
 • Nėra rašomojo stalo. Suprantu, kai žmonės nuomoja senus butus, tikriausiai paveldėtus iš mirusių vyresnių giminaičių. Jie dažnai nuomoja tokius, kokius gavo, tad nieko keisto, kad juose nėra šiandien savaime suprantamų dalykų. Stebina tie, kurie nuomoja sutvarkytus (ar net naujos statybos name esančius butus, taigi pakankamai neseniai įrengtus), tačiau juose nėra rašomojo/kompiuterio stalo. Džyz, negi jų tiksliniai klientai yra pagyvenę žmonės, kurie nesinaudoja kompiuteriais?
 • „PAMIRŠOME skelbime paminėti, kad žiemą nuoma kainuoja tiek, kiek parašyta, bet kai nėra šildymo imame n litų daugiau.“ Komentarų neturiu.
 • „Mes išsinešime šį tą…“. Ateini apžiūrėti buto, kurį jau, aišku, matei internete ir įvertinai, kad jis ir tai, kas jame yra, tau tikriausiai tinka, ir sužinai, kad, pavyzdžiui, nuomotojai ketina išsivežti skalbimo mašiną. Doh, jei norėčiau pirktis baldus ir buitinę techniką – nuomočiausi neįrengtas patalpas, o ne eičiau apžiūrėti butą su baldais ir buitine technika. Aštresnį liežuvį turinti pažįstama tokiam nuomotojui pasiūlė dar ir vonią išsilupti. Kodėl gi ne?

Tai yra yra 6 punkto iliP7020002ustracija. Kaip matote, tai patrauklus suremontuotas butas, gal norit nuomotis?

 

O kas jus labiausiai erzino, jei kada teko ieškoti buto išsinuomoti?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *