Yra toks vaikų literatūros žanras bed-time stories (pasakojimai prieš miegą), šio žanro subžanras yra going-to-bed stories (knygos apie ėjimą miegoti). Pirmosios knygos gali būti labai įvairios turiniu, o štai knygos apie ėjimą miegoti yra gana ribotos – jose pasakojama apie pasiruošimą miegui, migdymą ir patį miegą. Pastarosioms būdingas ramus lėtas ritmas, sąskambiai, eiliuota forma, itin gausiai naudojami tokie žodžiai, kaip žiovauti, pavargti, atsipalaiduoti, miegoti, lova, mėnulis ir pan. Žodžiu forma ir turinys toks, kad tik skaitančiajam pavyktų kuo greičiau švelniai priversti vaiką užmigti.

Populiarus žanras – gi tėvai nori pagaliau gauti laiko sau ir patys išsimiegoti. Angliškai panašių knygų tuntus galima rasti, lietuviškai ne tiek ir daug jų. Hmmm… na, mes turim lopšinių.

Tai va, vienam amerikiečiui Adam Mansbach dingtelėjo, kad vaikai, nenorintys eiti miegoti, kelia nemenką frustraciją tėvams, jam tai tikrai kėlė, o tos knygos, aišku, ne visada padeda. Tai ėmė ir parašė going-to-bed knygų parodiją tėvams. Nuoširdžią tokią, už širdies griebiančią. Ir aš čia tik šiek tiek ironizuoju, nes ta knyga tikrai labai graudi, kai pagalvoji. Tėvas jausdamasis nevykėliu, negalinčiu susitvarkyti su savo vaiku, iš paskutiniųjų mėgina padaužą užmigdyti. Iš paskutiniųjų reiškia, kad tėvas tampa pasyviai agresyvus ir pradeda naudoti krūvas keiksmažodžių.

Pavadino autorius savo knygą tiesiai šviesiai „Go the fuck to sleep“ (2011).

Go_the_fuck_to_sleep

Tuomet leidėjai sukurpė puikią reklamą ir knyga tapo bestseleriu dar nė nepasirodžiusi! Youtubėj net galima rasti kaip žmonės iš Holivudijos, pavyzdžiui, Samuel L. Jackson ar Jennifer Garner, skaito šią knygą.

Ką gi. Tėvams labai patiko! Internetuose jie knygą apibūdino, kaip labai artimą ir padedančią erzinančią situaciją paversti juoku, o tai gerai. Na, nuleisti garą. Kai kurie šią knygą dovanojo pažįstamiems besilaukiantiems kūdikio, o kai kurie tėvai net pradėjo ją skaityti savo vaikams prieš miegą – tiesa, tie, kurie tuo gyrėsi, teigė, kad keiksmažodį pakeisdavo kokiu nors kitu žodžiu.

9781921758843-1

Tai tada autorius, o gal leidėjai, pamatė potencialą ir tą pačią knygą išleido be keiksmų. Ją pavadino „Seriously, just go to sleep“.

511a+ujirLL._SY373_BO1,204,203,200_

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *