Vis niūrėjančiais ir šlapėjančiais rudens vakarais vis dažniau ėmiau žvalgytis į savo daiktadėžes. Ten tiek įvairiausių dalykėlių, laukiančių, kol juos panaudosiu. Nesu didelė sagių mėgėja, bet šį kartą ėmiau ir pasidariau jų. Net nežinau, ar nešiosiu, gal kam išdalinsiu, bet man neretai svarbiausias procesas ir malonumas rankose laikyti užbaigtą daiktą, o ne jo praktiškumas. Nors, aišku, mėgstu ką nors sau reikalingo pasidaryti…

Reikmenys: biseris ir kitokie karoliukai, grandinėlė, filcas (dirbtinis veltinis), sagės užsegimas, siūlai, adata, žirklės ir žiebtuvėlis. 

Darbo sudėtingumas 2/5, trukmė ~4 val.

Ant filco gabaliuko susukau “burbulinę” grandinėlę, ji tapo būsimo sagės kontūru. Tuomet tą kontūrą prisiuvau. O tada jau ko norisi – į vidurį. Dariau tris sages ir kiekvienai parinkau skirtingą spalvinę gamą – mėlyną, žalią, rudą. Ir kibau į darbą. Nieko sudėtingo – (adata, siūlas ir karoliukas)*100 dygsnių.

Pabaigusi viršutinę dalį, ją išsikirpau palikusi maždaug 0,5 papildomus audinio milimetrus. Tuomet pagal tą dalį iškirpau pagrindą. Jame prakirpau dvi skylutes, kad prakiščiau sagės užsegimą (adatėlę ir segtuką), o laikomoji dalis liko vidinėje pusėje. Viską susiuvau. Beliko sujungti viršutinę sagės dalį su pagrindu. Ir vėl siuvau. Jau beveik baigta! Beliko spustelėti žiebtuvėlį ir aplydyti sagės kraštelius, kad nespurtų ir atrodytų padoriai. Filcas sintetinis, tad nuo ugnies susitraukia, sukietėja ir susiformuoja švelniai grublėtas, šiek tiek blizgus ir tvirtas paviršius.

Va ir viskas.

Dabar galite paspoksoti į proceso nuotraukas.

19

20

21

22

23

24

25

26

18

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *