Rugpjūtį rašiau apie išgyventą lėktuvo avariją. Įspūdinga tokia buvo, net nepajutau. Užtat labai stipriai pajutau visus malonumus, susijusius su parai atidėtu skrydžiu. Taip gera buvo, kad išsiliejau tinklaraščio poste, jei dar neskaitėte, tai jis čia.

Visa šita grėsmingai prasidėjusi istorija iš tiesų po gerų dviejų mėnesių baigėsi labai laimingai. Žadėjau parašyti, kai išsisprendė, bet, kaip dažnai nutinka, skųstis maloniau negu girtis, o dar tas tingulys ir gausybė kitų dalykų… Bet peržiūrėjusi šios savaitės „Laikykitės ten“ pokalbį su Liudviku Andriuliu pagalvojau, kad vis dėlto reikia papasakoti, kaip viskas baigėsi.

Kaip sakiau, baigėsi laimingai. Apvaliais 600 eurų į kišenę.

Kad už vėluojančius skrydžius priklauso tam tikro dydžio kompensacija kažką miglotai žinojau. Bet kad neteko susidurti, tai nelabai ir domėjausi. Bet kaip tyčia prieš skrydį į Kanadą „Facebooke“ pamačiau L. Andriulio komentarą apie šitą reikalą. Išsisaugojau nuorodą. Dėl visa ko.

Tad galiausiai para vėliau dėl lėktuvo avarijos grįžus į Lietuvą neteko gaišti laiko ieškant informacijos ir kurpiant laišką Lenkijos oro linijoms (LOT‘ui). Ėmiau ir nukopijavau Andriulio pateiktą šabloninę paraišką – tik savo skrydžio detales ir numerius surašiau. Nepamiršau Bcc prisegti ir Lietuvos civilinės aviacijos administracijos. Po mėnesio sulaukiau laiško iš LOT‘o be jokių išsisukinėjimų, kad pinigus man išmokės. Dar po kiek laiko gavau ir pavedimą.

Esmė tokia, kad jei jūsų skrydis į galutinį tikslą vėluoja daugiau nei 2 valandas ir tai įvyksta ne dėl oro sąlygų, saugumo ir politinių aplinkybių, jums jau priklauso kompensacija. Techniniai gedimai, avarijos aikštelėje nėra išimtys – čia jau skrydžių bendrovių, oro uostų ir draudimo įstaigų reikalas.  Kuo toliau skridote, tuo didesnė kompensacija. Maksimumas – 600 eurų. Galioja Europoje registruotoms ES ir skrendančioms iš ES oro linijoms.

Kelios naudingos nuorodos šiuo klausimu:

Papildomas patarimas prie Andriulio komentaro: nesinaudokite firmomis, kurios siūlo už jus sutvarkyti šitą reikalą, kad gautumėte kompensaciją. Už šią paslaugą nulups iš jūsų 20-30 proc. kompensacijos sumos. O juk jūs ir be jų nesugaišę daugybės laiko galite gauti visą kompensaciją, jei tik ji jums priklauso.

2 thoughts on “Nėra to blogo, kas nešeitų į gera, arba Kompensacija už skrydžio vėlavimą

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *