Sekmadieniai man dažniausiai būna ta diena, kai prisižadu nuveikti ką nors rimto, bet kyla idėjų rankdarbiams. O jau tada, brolyti, palaikyk knygas ir rašiklius, einu ieškoti adatos/ plaktuko/ gręžtuvo… Šis sekmadienis ne išimtis.

Jau seniai norėjau ką nors papuošališko padaryti iš akmenukų, kuriuos iš kur tik įmanoma tempiu ir tempiu namo. Sugalvojau, kad reikia pabandyti išgręžti akmenukuose skylutes ir padaryti pakabukų. Pavyko!

Darbo sudėtingumas 3/5,  vieno pakabuko pagaminimo trukmė ~30-60 min.

Priemonės: šlifavimo įrankis, gręžtuvas, šlifavimo antgaliai, akmenukai, grandinėlė, pakabukų laikikliai, karoliukai ir kitos papuošalų detalės, klijai.

Gręžti skylutes akmenuke patariama vandenyje, kad nekaistų ir mažiau diltų antgalis. Bet vandenyje baisiai nepatogu, tad aš tiesiog šlapinau vis antgalį bei akmenuką ir gręžiau ant sauso paviršiaus. Beje, šlapias gręžimas apsaugo nuo dulkių. Kadangi šlifuoklis nelabai galingas, tad skylutei gręžti naudojau grąžtą, bet su juo daug sudėtingiau dirbti, nes nuolat reikia spausti gaiduką… O šlifuoklį įjungei ir žaisk, kiek patinka!
Į išgręžtą skylutę įdėjau pakabuko laikiklius. Taip pat mažesnėse nuotraukose matyti, kaip atrodo išgręžta skylutė vienoje ir kitose pusėje. 1-oje nuotraukoje matyti šiek tiek skilusi plokštuma, taip nutinka į proceso pabaigą. O 2-oje nuotraukoje vieta, kur įeina grąžtas. Ji lygesnė, tiesesnė.
Ornamento šlifavimas. Ant išgręžto akmenuko nusipiešiau kontūrus ir tuomet ilgai šlifavau.
Į viduryje išgręžtą skylutę įklijavau turkio karoliuką.

 

Keturi savaitgalio eksperimentai.
Pats paprasčiausias pakabukas – pilkas akmenukas ir tiek. Paprasta ir elegantiška, prie daug ko tinka.
Mandriausias eksperimentas. Buvo labai smagu jį daryti!
Paprastesnis šlifavimo variantas. Tiesiog įdubusi širdutė raudoname mažyčiame akmenuke.
Pirmasis blynas. Juodutis glotnutis akmenukas parsigabentas iš Kanados (sakiau, kad tempiuosi iš visur) ir metalinė detalė. Skylutė gręžta ne svorio centre, todėl jis kabo netaisyklingai, bet man patinka toks pakabuko pasvirimo kampas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *