Manote, kad šiandien Valentynkė? Kaip sako Tapinas, yra, kam patinka. Bet yra ir alternatyva – šiandien, vasario 14 dieną, minima ir Tarptautinė knygų dovanojimo diena!

IR KAIP AŠ IKI ŠIOL APIE TAI NEŽINOJAU???

Šios dienos idėja, kad kuo daugiau vaikų gautų dovanų knygų. Taip siekiama ne tik sudaryti galimybę vaikams gauti knygų ir užkrėsti juos skaitymo džiaugsmais, bet ir atkreipti suaugusiųjų dėmesį į knygos svarbą vaiko gyvenime.

Savanoriai kviečiami šiandien dovanoti knygas savo aplinkos vaikams, bibliotekoms, palikti knygų ten, kur vaikas jas rastų, ar paremti kokią nors organizaciją, besirūpinančią vaikų švietimų ir raštingumu.  Na, ir aišku, visi, kuriems tai aktualu, ar prisideda prie šios dienos idėjos, kviečiami skleisti žinią, pavyzdžiui, naudoti žymę #bookgivingday ir pan.

Daugiau apie šią dieną galima sužinoti bookgivingday.com.

Beje, šiandien man labai pasisekė – pažymėjau dieną taip, kaip pridera, nieko apie tai nė nežinodama. Kaip? Nagi dovanodama knygą! Į biblioteką užsuko mergaitė, kuri skaitė mano knygą, ir turėjo galybę klausimų. Tad šauniai pasišnekėjom ir apsikeitėm dovanomis. Aš jai knygą, ji man piešinuką. Su širdele. Kaip kitaip?

Martynos piešinys

 

One thought on “Tarptautinė knygų dovanojimo diena!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *