Jau senokai dairiausi kokio nors padėklo virtuvės stalui – dailaus, paprasto, ir kad pagaliau apmažėtų nuolatinis daiktų chaosas. Dairiaus dairiaus ir neradau. Taip ir būna, ieškok neieškojęs – nieko, o vieną dieną ima ir pats reikalas pas tave ateina. Kai į žaidimų vakarą draugai atsinešė medinę butelio dėžutę (su turiniu, aišku), griebiau, kad tik kam kitam nagingam pirštai nepanižtų.

Priemonės: medinė dėžutė, švitrinis popierius, pieštukas, medžio degintuvas, akriliniai dažai, akrilinis lakas, įvairių dydžių teptukai.

Darbo trukmė ~4 val. (O dariau po truputėlį kelis vakarus po darbo.)

Medinė dėžutė, kokioje paprastai būna koks nors butelis.
Dėžutė nebuvo gerai nušlifuota, tad įvairius nelygumus ir atplaišas teko nušlifuoti pačiai.
Pieštuku nusipiešiau norimus motyvus, o tada griebiausi medžio degintuvo.
Turėjau anksčiau sovietinį degintuvą, geras daiktas buvo, karštis buvo reguliuojamas, bet surūdijo. Šitas iš “Senukų” už maždaug 10 eurų. Puikiai tinka deginti ornamentus ant odos, bet ne ant medžio. Buvo gyvas galas su juo darbuotis, keikiausi ir galvojau, kad reikia imti juodą markerį ir tiek… Bet pabaigiau viską su degintuvu.
Akriliniai metalinių atspalvių dažai. Kažkada iš Lidlo už 5 eurus įsigijau. Kadangi nei gruntavau, nei baltą sluoksnį dėjau, prireikė pumpurus nudažyti 3 kartus, kad taptų nepermatomi.
Baigusi dažyti nutryniau visas likusias pieštuko žymes, dar palyginau kraštelius su degintuvu, o tuomet jau lakavau visą dėžutę akriliniu laku.
Nulakavus medžio spalva šiek tiek patamsėjo.
Štai ir viskas. Pavasariškos gėlės (vienos mano mėgstamiausių) ir visokie daiktai, kurie iki šiol ant stalo mėtydavosi padrikai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *