Artėjant Velykoms internetuose užmačiau idėją, kaip “marginti” kiaušinius. Pasirodė, labai paprasta ir gražu. Pabandžiau ir aš pasidaryti kiškučius margučius. Didelių sugebėjimų tam, laimei, neprireikė, net aš (visai nemokanti piešti), sugebėjau suraityti kiškučių snukelius, o jau susukti servetėlę ir užrišti kaspinėlį vieni niekai.

Priemonės: kiaušiniai, puodas, druska, actas, vanduo, virvutė, servetėlės, juodas markeris, akvareliniai pieštukai, paprastas pieštukas.

Trukmė apie 2 val.

“Maxima” sako: “Apie viską pagalvota”. Aha, ypač apie baltus kiaušinius prieš Velykas… Taigi, paėmiau pakuotę rudų. Irgi tinka. Kiaušiniai gi. Kad kiaušiniai nesutrūktų virdami, reikia juos palaikyti kelias valandas kambario temperatūroje, o tada virti kuo mažesniame puode ir kuo glaudžiau sudėtus, kad neturėtų, kur trankytis. Galima dar druskos ir šiek tiek acto panaudoti. Sako, padeda.
Pakuotę specialiai pirkau būtent šitą. Gražus geltonas ir nedidelis dėklas, nereiks rūpintis krepšeliu kiaušiniams. Pakuotę perkirpau ir padailinau kraštus. Nereikalingą dalį – į rūšiavimo krepšį.
Rudi kiaušiniai su visais savo privalumais ir trūkumais (netolygumai, įbrėžimai ir pan.). Pieštuku nusipiešiau kiškučio snukelį, o tuomet apvedžioju markeriu.
Šviesi pavasariška servetėlė 33X33 cm. Ją išskleidžiau ir sudėjau į trikampį, tuomet susukau pailgą triūbelę. Tuomet suspaudžiau, išlyginau servetėlę, perlenkiau pusiau ir į vidurį įdėjau kiaušinį. Štai triušiuko ausytės! Tik surišti teliko, kad laikytųsi.
Kad kiškių snukeliai būtų bent kiek spalvingesni, panaudojau akvarelinius pieštukus. Truputį pašlapini ir puikiai ryškiai piešia ant įvairiausių paviršių.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *