Seniai berašiau apie savo atradimus. Jų būta, bet juos vis užgoždavo į kalnus susimetantys darbai. Galiausiai, sakau, reikia minutėlę atiduoti neseniai atrastam meksikiečių iliustratoriui Gabriel Pacheco (g. 1973).

Pamačiau jo iliustracijas naujame „Batuoto katino“ leidime („Muzikija“, 2018, istorija perpasakota). Negalėjau atsitraukti nuo to moderniai barokiško, teatralizuoto knygos pasaulio, nešiojau ir rodžiau kolegoms, cypavau. Sakau, reikia pasižvalgyti, kas per vienas tas Pacheco.

G. Pacheco baigė scenografijos studijas, o iliustratoriaus karjerą pradėjo nuo sesers knygos iliustravimo. Nuo tada nuėjo ilgą kelią – pelnė įvairiausių apdovanojimų, yra nominuotas Astridos Lindgren premijai, jo darbai patekę į vaikų literatūros katalogą „White Raven“, o iliustruotos knygos išleistos keliolikoje pasaulio šalių. Gaila, kad tiek mažai informacijos apie jį yra anglų kalbą. Laimei, iliustracijoms žodžių nereikia.

Internete galima aptikti daug jo iliustracijų, skirtų vaikų literatūros klasikai: „Džiunglių knygai“, „Alisai stebuklų šalyje“, „Batuotam katinui“ ir t. t. Ingpeno iliustracijomis puoštos leidyklos „Nieko rimto“ klasikos serijos taip ir nepirkau. Gražu, bet ne mano. O štai su G. Pacheco iliustracijomis pirkčiau nė nesudvejojusi. Jetus, aš jo darbų norėčiau pasikabinti ant sienos! Man rodos, jo siurrealistiškai romantiškas, atmosferiškas stilius, natūralios žemiškos spalvos su sodrių spalvų elementais tobulai dera prie liaudies pasakų ir klasikos.

O jo mėlynos spalvos yra pritrenkiančios! Akių negaliu atitraukti nuo to gelmingo mėlio, nors, labai patinka ir kaip jis išnaudoja kitas ryškias, bet sodrias spalvas.

Čia pateikiu tik fragmentus ir lietuviškai išleistos knygos puslapius naudojamus reklamai. Norintys pamatyti daugiau jo iliustracijų, turėtų aplankyti: http://gabriel-pacheco.blogspot.lt/ arba http://artophilia.com/front-page/gabriel-pacheco/. Arba tiesiog pagooglinti, daug jo darbų galima rasti internete.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *