Šiandien Lukiškių aikštėje atsivėrė labai smagus dalykas – biblioteka po atviru dangumi!

Mažųjų bibliotekėlių (namelių), kur galima palikti ar pasiimti knygą, dabar Vilniuje ir ne tik vos ne kiekviename rajonėlyje, o šitai – visai kas kita. Čia visa skaitymo oazė: nemažas knygų pasirinkimas ir įvairovė, sėdmaišiai, kėdės, hamakas! Tik sėsk po medžiu ir skaityk besimėgaudamas puikiu oru.

Knygos čia sudėtos ne bet kokios, labai daug naujų, yra ir pramoginių, ir rimtesnių, grožinių ir pažintinių, sako, kad bus ir knygų įvairiomis kalbomis, bet kol kas mačiau tik lietuviškų ir rusiškų. Gera lentyna, kurios turinį rekomenduoja 15min.lt. Vertos dėmesio knygos.

Daug literatūros paaugliams, vaikams – kiek mažiau, bet stengtasi bent kiek jos išdėlioti taip, kad patrauktų vaiko akį – viršeliu į priekį.

Rašo, kad čia vyks ir renginių, pavyzdžiui, susitikimai su autoriais. Super! Tokia paprasta, bet patraukli skaitymo skatinimo iniciatyva – puikios knygos ir skaitymui pritaikyta erdvė gana populiarioje miesto vietoje. Taigi viskas pateikta ant lėkštutės, o ir oras lyg užsakytas.

Biblioteka čia dirbs ištisą savaitę (kai nelis) nuo 10 iki 20 val. Ir stovės Lukiškėse ji iki liepos 1 dienos, o paskui, kaip rašoma pranešime, „kelsis į kitas miestiečių pamėgtas vietas“. Biblioteka rūpinasi Vilniaus centrinė biblioteka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *