Kiek daug reiškia savo darbą mėgstantis žmogus! Ne, ši mintis nebuvo netikėtas nušvitimas, tiesiog dar vienas (bet ne mažiau džiuginantis) to patvirtinimas praeitą savaitę apsilankius Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje.

Teko matyti bibliotekų, kurios buvo/yra tik knygų išdavimo vieta. Skųstasi, kad nėra vietos ir kitokių sąlygų ką nors daryti, bet dažniausiai, kaip man pasirodė per kelerius metus apsilankius įvairių Lietuvos kampelių bibliotekose ar sutikus įkvepiančių bibliotekininkų renginiuose, kad didžiausias stabdys ne sąlygos, o noras.

Neneigiu, kad sąlygos atveria daugiau galimybių, bet viskas prasideda nuo žmogaus – šiuo atveju bibliotekininko, – kuris mato savo darbo prasmę, mėgsta savo darbą ir nori daryti, net jeigu tarp lentynų vos yra kur apsisukti, trūksta naujų knygų, o dar ir langai kiauroki, tad būtų patogiau sunerti rankas ir bumbėti dėl blogo gyvenimo. Į darbą tie entuziastai ateina ne atsėdėti, bet ką nors nuveikti. Tad įstabu, ką jie gali padaryti kone iš nieko ir suburti skaitytojų bendruomenę, kuriems bibliotekoje gera. Tai labai daug. Net pavydu, nes pati iš vaikystės atsinešiau ir nejaukių patirčių apie bibliotekas, o girdėjau ir visai baisių istorijų – kai vaikai, išvydę vieną konkretų darbuotoją, paprasčiausiai apsisukdavo ir į biblioteką grįždavo tik kitą dieną… 

Bet ne apie tai dabar. O apie tą džiaugsmą, kuris mane, vos vos prisiliečiančią prie tiesioginio darbo su vaikais, užklumpa sutikus tokius bibliotekininkus. Kai kuriuos jų sutinku kasdien, kai kuriuos gal tik kartą gyvenime, ir jie įkvepia.  Tiesiog.

P. S. Šie pastebėjimai visų pirma apie vaikų bibliotekas/skyrius ir vaikų bibliotekininkus, kuriuos teko per pastaruosius kelerius metus pamatyti ir sutikti.

P. P. S. Nieko esmingo ar naujo čia nepasakiau, nė nesiekiau, tai tik lengvas malonus atsidūsėjimas po smagios dienos Raseiniuose.

O štai čia šiek tiek vaizdų J. Gudeikytės (Raseinių viešoji biblioteka) sukauptos knygų personažų kolekcijos. Visai šalia ir knygų lentyna, kurioje gyvena pasakojimai apie visus šiuos lentynoje matomus personažus. Tokie dalykai irgi neatsiranda be bibliotekininko entuziazmo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *