Retsykiais tenka aplankyti tai vieną, tai kitą šalies biblioteką. Pykšteliu vis fotoaparatu į tų bibliotekų įdomesnes, kūrybingesnes, įsimintinesnes erdves ir objektus, bet tai ir lieka mano kompiuteryje. Buvau anksčiau jomis pradėjusi dalintis sename tinklaraštyje, tačiau ėmiau ir užmečiau tą reikalą. O dabar galvoju, kad veltui – įdomu pasidairyti po bibliotekas. Taigi atnaujinu savo pasižvalgymus ir kviečiu pasidairyti po Klaipėdos Ievos Simonaitytės biblioteką (bibliotekos interneto svetaine www.klavb.lt).

Čia lankiausi jau ne vieną kartą ir kuo toliau, tuo labiau man čia patinka. Gana erdvu, gaivios spalvos, didelės skaityklos, daug meno, o tai, kad biblioteka turi net du vidinius kiemelius – didelis turtas. Bet pasižvalgymus pradėsiu nuo man įdomiausių dalykų – vaikų literatūros skyriaus.

Vaikų literatūros skyriaus erdvės. Nedidelės bet jaukios, yra atskiros erdvės mažyliams, ir atskiros atsiskirti mėgstantiems paaugliams.
Atvira jaunimo erdvė. Nedidelis, bet labai jaukus, kūrybiškas kambariukas. Čia yra ir knygų, ir stalo žaidimų, ir stalo futbolas, ir patogių vietų prisėsti. O ant sienų – jaunimo piešiniai. Kai tik pamačiau – sukilo lengvas pavydas, kad mano laikais to nebuvo (na, ir dabar dar mažai kur taip yra).
Atvira jaunimo erdvė.
Atvira jaunimo erdvė.
Bibliotekos kiemieliai. Pirmasis yra prie įėjimo – čia kartu ir kavinės kiemelis, bet, rodos, vienas kitam netrukdo, o puikiai dera. Kiemas kartais vadinamas Saulės laikrodžio kiemu, nes ant vieno fasado yra pakabintas meninė kompozija “Laiko knyga”. Ją sukūrė Romas Klimavičius.
Antrasis kiemas – Ievos Simonaitytės – yra vidinis ir tik bibliotekos. Pirma nuotrauka šių metų, dvi mažesnės darytos prieš pora. Kaip matyti, vasarą ten būna gultų, tad skaitytojai gali patogiai įsitaisyti ir skaityti/dirbti.
Apskritai šioje bibliotekoje netrūksta įvairių ilgalaikių meno objektų. Kiek teko nugirsti, tuo ypač rūpinasi bibliotekos direktorius Juozas Šikšnelis.
Kelios laikinos parodos. O plytelė – viena iš keliolikos bibliotekos kieme. Čia akmenyje išgraviruoti nebenaudojami ir primiršti seni lietuviški žodžiai (“Paminklas kalbai”, skulptorius Algirdas Bosas). Verkšnaitis reiškia elgeta. O kitų žodžių reikšmes galima sužinoti užsukus į biblioteką – jie turi knygų skirtukų su paaiškinimais.
Gerlacho palėpė. Pastatą, kuriame įsikūręs Vaikų literatūros ir dar keletas skyrių, kadaise pasistatė pirklys Hermanas Gerlachas. Dabar jo pavarde pavadinta renginių erdvė palėpėje, kurioje veikia nuolatinė jūrinio paveldo ekspozicija.
Bibliotekoje netrūksta teminių lentynų: ir gana tradicinių, pavyzdžiui, fantastikos lentyna, ir naujoviškesnių, pavyzdžiui, “Vyrai skaito”. Darbuotojai pasakojo, kad patyrinėjus lankytojus, kad vidutinis lankytojas yra apie 35 metų moteris. Tad sukūrė minėtą lentyną, kad užsukusi ir vyrui ką nors paimtų iš bibliotekos.
Knygos ir skaityklos.
Edukacinė erdvė – tai kitame pastate (bet visai netoli pagrindinio) įsikūręs dar nė metų neturintis bibliotekos padalinys, kuriame galima mokytis, žaisti, kurti, eksperimentuoti. Čia vyksta ir populiarios popieriaus dirbtuvės, o greitu metu bus ir kitokių dirbtuvių.
Edukacinė erdvė.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *