Šalta, drėgna, bet saulė vieną kitą spindulį paleido, taigi negi lovoj vartysies su knyga ir arbata. Imam šunį ir lekiam Trakų link į Varnikų pažintinį taką. Truputį neramu, ką tokioj vėlaus rudenio nykybėj mes rasim. Vasarą ten labai gražu – nuotraukų iki sočiai prisižiūrėjau, o lapkritį, kai net vieno lapelyčio ant lapuočių nebelikę?

Pasirodo, gražu bei verta ir dabar apsilankyti! Tiesa, kol nuvažiavom, saulė ėmė ir pasislėpė, bet miške tai juk ne trūkumas.

Varnikų pažintinis takas yra Varnikų botaniniame zoologiniame draustinyje, o šis – Trakų istoriniame nacionaliniame parke. Gausiai apsamanojusio miško takas suka į Ilgelio pelkę, ten dabar ir gražiausia. Eini sau sausai ir saugiai mediniu takeliu, aplinkui beržai, vėliau skaisčiai žalios mažulytės pušelės, ne mažiausiai įspūdingai nei klevų lapai rudenį nuraudusios samanos, du ežerėliai.

Tako ilgis – 3,5 km, takas gana lygus, visai nesudėtingas. Tiesa, kalvelių, suformuotų ledynmečiu į valias, bet per jas kelias sukteli tik vieną kartą. Taigi Varnikų pažintinis takas puikiai tinka tingiam popietiniam pasivaikščiojimui.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *