Noriu pasidalinti džiaugsmu – mano ir Eidvilės Viktorijos Buožytės knygiukas „Vitaminai mamai“ išverstas į anglų kalbą!

Knygiukas – tai gausiai iliustruota 100 žodžių ir aštuonių (su viršeliais) puslapių knygutė, skirta 4–9 m. vaikams.

Knygiukus 2020 m. pavasarį kūrė apie pusštimtis lietuvių vaikų rašytojų ir iliustruotojų. Projekto tikslas buvo ne tik praskaidrinti vaikų kasdienybę karantino metu, bet ir padėti jiems spręsti emocinius šių dienų iššūkius, padėti pamėgti skaitymą nuo nedidelių knygelių (knygiukų). Knygiukai platinami nemokamai – juos tereikia atsisiųsti ir atsispausdinti. Rasite juos štai čia: http://KNYGIUKAI.LT.

Knygiuką su Eidvile man kurti labai patiko ir gal tai, kad abi juo labai tikėjome, lėmė ir tai, jog jis buvo skaitytojų sutiktas palankiai ir netgi išverstas į anglų kalbą (vertė Darius Sužiedėlis).

Išverstas jis ne vienintelis – su dar aštuoniais kitais puikiais komisijos atrinktais knygiukais. Ir versta ne šiaip sau, o siekiant pristatyti projektą užsieniui ir paskatinti užsienio kūrėjus imtis kažko panašaus.

Dėkui mūsų knygiuku patikėjusiai komisijai: Lietuvos kultūros institutui, IBBY Lietuvos skyriaus vadovei Ingai Mitunevičiūtei, psichologei Monikai Skerytei–Kazlauskienei bei „Vaikų žemės“ vadovui Justinui Vancevičiui!

Beje, jei norite angliško mūsų knygiuko varianto, parašykite man el. p. eklei.laiskas(eta)gmail.com ir jį jums atsiųsiu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *