📚 Na ką, tęsiu savo skaitymus apie stiprias moteris ir merginas, pakliuvusias į siaubingas situacijas. Ilgokai užtruko, kol atkeliavau prie Patricios McCormick knygos „Parduota“. Net sunku paaiškinti, kodėl tiek metų užtrukau, nes, kai prieš kelerius metus perskaičiau jos „Niekada nesuklupk“, buvau sužavėta, kaip puikiai papasakota sudėtinga vaiko istorija (A. Lapinskienės vertimas superinis).

„Parduota“ irgi nenuvylė. Tema – pasakojama apie trylikametę iš Nepalo, kurią patėvis parduoda į sekso vergiją Indijoje – įdomi, tačiau stilius stilius stilius. Čia dar kartą autorė įrodo, kaip gerai moka papasakoti skaudžias istorijas, kad joms nereikia krūvos  žodžių ir tonos detalių. Knyga sudaryta iš trumpučių kapotų skyrių, lyg kokių novelių, ar prozinės poezijos, kur kiekvienas sakinys pulsuoja ir sminga į pačią reikalo esmę, o paskutiniai sakiniai nokautuoja. O tose vietose, kur aprašomi patys siaubingiausi dalykai, ir taip taupus tekstas išvirsta į tikrą verlibrą, įtampai nuslūgus – grįžtama prie knygai įprasto pasakojimo.

Kaip ir dauguma knygų paaugliams, joje žiaurumai, perversijos nėra aprašinėjami, jie paminimi, tačiau svarbesni čia pagrindinės veikėjos jausmai ir santykis su tuo, kas vyksta.

Na, taip, pabaiga galėjo būti stipresnė, nes dabar atrodo, kad autorė tiesiog išsėmė visas temas, kurias norėjo paliesti, ir reikėjo kaip nors greitai ir lengvai suvyniot meškeres – atėjo gelbėtojas ir voilà. Galiausiai – ar tai autentiška istorija? Ne, tikrai yra prie ko prisikabinti, netikslumų ir t. t. Bet nepaisant to, man ji patiko. 👍

📝Iš anglų k. vertė Virgilijus Čepliejus.