📚 Šitą puikią eilėraščių knygą mažiesiems (3–8 m. vaikams) teko pradėti skaityti dar nuo autorės atsiųsto rankraščio leidyklai, duoti patarimų, bent per šapelį padėti atrinkti iš eilėraščių gausybės pačius pačiausius, galinčius sudaryti vientisą knygą.

Galiu pasakyti, kad jau tada sužavėjo autorės gebėjimas kalbėti iš vaiko perspektyvos – žaismingai, patraukliai, be didaktikos, o tarsi leidžiant pačiam vaikui išsisakyti, kas jam rūpi, kas įdomu, kas neramina. Autorės rimas nesudėtingas, taisyklingas, lengvas įsiminti, tai labai svarbu poezijoje mažiausiesiems. O tada man teko smagumas parašyti pora sakinių, kurie atsidūrė knygos galiniame viršelyje. Tad leisiu nekukliai pačiai save pacituoti:

„Lengvi it pūkai, žaismingi it dūkstantys vasaros vėjai, šilti it mamos apkabinimas rašytojos Evelinos Daciūtės eilėraščiai mažiesiems. Apie vaikų patirtis, kasdienybę, mėginimus suvokti didelį, įdomų ir, rodos, tokį keistą pasaulį. Vaikai klausinėja, svajoja, žaidžia, stipriai myli, o kartais ir užsispiria. Tiek visko šiame pasaulyje, bet svarbiausia, kad visada šalia būtų mama. Jaukios Agnės Nananai iliustracijos praturtina eilėraščių pasaulį ir žadina kūrybiškumą.“

👍 Rekomenduoju!