Kiaulystės dėsnis kiaulėms negalioja!

Kiaulystės dėsnis kiaulėms negalioja!

Clémentine Beauvais „Kiaulystės dėsnis kiaulėms negalioja“ (jaunimui nuo 14 m.). Na ir prisikikenau skaitydama šią knygą. Šmaikšti, ironiška, sarkastiška, žaisminga ir labai jautri knyga apie šeimą, išvaizdą ir savivertę, draugystę, patyčias ir dar daug svarbių, bet čia antraeilių dalykų.

Mirėja – apkūni penkiolikmetė, trečius metus iš eilės mokykloje tituluojama viena iš trijų kiaulaičių, t. y. negražiausių merginų. Ašaros ir skausmas jau seniai pavirto Mirėjos dygliais – ji sarkastiška, tvirta ir moka kaip reikiant tėkštelėti žodžiais atgal, o kur dar natūralūs „augimo skausmai“, kurie tik dar stipriau paaštrina merginos charakterį ir santykius su tėvais. Tačiau visa tai nereiškia, kad ji nėra jautri ir geraširdė. Nuotykis – trijų šių metų kiaulaičių iš jas lydinčio bekojo saulės dievo šešių dienų žygis dviračiais į Paryžių – atskleis tai ir dar daugiau. Jų paslaptingu žygiu (Kokio velnio jos grūdasi į sostinę? Ką jos nori įrodyti? Kas tai – reklama ar socialinis aktyvizmas?) susidomi net žiniasklaida. Pakeliui bus tikrai labai smagu!

Tiesa, pabaigoje tikėjausi šokių tokių fejerverkų, tačiau ji buvo rami, logiška, graži, neįkyriai pamokanti. Na, tokia tipiška paauglių knygoms. Tai tikrai joks priekaištas.

⚠️Įspėjimas jautriems: yra riebių keiksmų, alkoholio ir minimaliai nešvankybių.

✍🏻Iš prancūzų k. vertė Erika Sabaliauskaitė.

👍 Rekomenduoju!

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.