Kotryna Zylė „Mažas kaip vabalėlis“ (kartoninė knygelė vaikams nuo 0 m.). Šia knyga susižavėjau iš pirmo žvilgsnio. Tiesa, tąkart ji dar neatrodė taip gerai – buvo savadarbiškai atspausdinta ir pateikta kaip rankraštis Lietuvos nacionalinės bibliotekos organizuotam Pirmosios knygos konkursui.

Nors komisijoje nebuvau, iš karto supratau, kad pirmos vietos ji nepelnys, nes buvo kitokia. Nesudėtinga, bet filosofiška, abstrakti, gili ir ne visai atitiko konkurso adresatą (0–3 m. vaiką). Šios knygos adresatą be galo sunku apibrėžti… nuo 0 iki 99? Ir iš tiesų, knyga pelnė antrą vietą. Bet gal tai tik į naudą tokiai išskirtinei istorijai.

 Tai istorija apie vabalėlį. Jis auga ir sekdamas paskui šviesą atranda, koks didelis yra pasaulis – anksčiau jis apsiribojo gile, tada drėve, medžiu, o dabar žvelgdamas į mėnulį  ir žvaigždėtą dangų pamato, kiek visko daug ir nuostabaus jame telpa. Vabalėlis negali atsižavėti pasauliu.

Kas tas vabalėlis, galima interpretuoti įvairiai, gal kūdikis, kuriam augant plečiasi ir jo pasaulis, o gal ir mes patys, suaugusieji, kai išdrįstame eiti tolyn ir tyrinėti pasaulį. Jei galvojame apie save, mums tikrai praverstų pasimokyti iš vabalėlio džiaugtis, ir priimti tai, kad būti visatoje mažu vabalėliu visai ne bėda.

👍 Rekomenduoju