Atgijęs namas

Atgijęs namas

📚 Martin Widmark, Emilia Dziubak „Atgijęs namas“ (paveikslėlių knyga vaikams nuo 6 m.). Apie išsunkiančią vienatvę ir tai, kad kartais, rodos, nedidelis dėmesio ženklas gali išgelbėti kito žmogaus gyvenimą.

📄 Jautri ir švelni istorija apie senuką Larsoną. Jis gyvena vienas – žmonos nebėra, vaikai jau užauginti, draugų neturi. Jis virtęs gaižiu senu žmogumi, kuris mano, kad jo gyvenimas baigtas: nebesirūpina savimi, jo namai apkerpėję… visai kaip ir jis pats. Vieną dieną į Larsono duris pasibeldžia kaimynų berniukas ir paprašo, kol jis bus išvykęs, pasirūpinti jo vazonėliu, į kurį neseniai pasėjo gėlę. Iš pradžių itin skeptiškai į šį reikalą žiūrėjęs senukas, netrukus, nė nesulaukęs gėlės, pražysta pats. Kai turi kuo rūpintis, kai tavimi kažkas pasitiki – imi jaustis reikalingas ir vertingas. Atrodo toks niekniekis, augalėlis ir tiek, nereikšmingas vaiko prašymas, o apverčia visą senuko gyvenimą. Dabar jis nori tvarkytis, nori praverti tik ką išblizgintus langus, nori rūpintis kitu. Ir savimi. Jis vėl atranda gyvenimo džiaugsmą.

🎨Lenkų iliustruotojos E. Dziubak labai švelnios, mielos, kūrybingos. Man itin patiko, kaip Larsono vidinį pasaulį per išorinius daiktus įtaigiai pavaizdavo lenkų dailininkė Emilia Dziubak. Siurrealistiniai sprendimai vizualizuoja tai, kas šiaip jau akimis nematoma.

❗Nors knyga nedidutė, tačiau, kaip jau turbūt supratot, keliamos problemos, tematika, iš skaitytojo reikalauja šiek tiek daugiau brandos, todėl knyga labiau tinkama pradinukams ir net kiek vyresniems.

✍🏻 iš švedų k. vertė Mantas Karvelis

👍 Rekomenduoju!

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.