📚 Áslaug Jónsdóttir, Kalle Güettler, Rakel Helmsdal „Dideli pabaisiukai neverkia“ ir „Mažasis Pabaisiukas sako Ne!“ (paveikslėlių knygos vaikams nuo 2 m.). Apie tai, kaip svarbu mokėti pasakyti „Ne“ ir nebijoti garsia išsakyti savo jausmus, emocijas.

📄 Mažasis Pabaisiukas ir Didysis Pabaisiukas, kurie, nepaisant išvaizdos – kiek gąsdinančios, bet ir kiek juokingos – yra mažų vaikų savybių turintys personažai, kurie susiduria su kasdienėmis vaikų problemomis ir mokosi jas išspręsti tarpusavyje be suaugusiųjų įsikišimo. Tos problemos yra susijusios su jausmais (pykčiu, nusivylimu, nuoskaudomis ir kt.), kurie kartais kyla bendraujant su kitais.

📄 Knygose veikia Knygoje „Dideli pabaisiukai neverkia“, Didysis žino, kad dideli pabaisiukai neverkia (kažkur girdėta frazė, ar ne?), todėl susidūręs su jį skaudinančiu Mažojo elgesiu (elgiasi taip, lyg viską žinotų geriau), savo emocijas vis slopina kartodamas išmoktą frazę. Tačiau galiausiai pratrūksta. Pasirodo, kad išsakyti savo jausmus labai svarbu: Mažasis nenorėjo nieko pikto, tiesiog nesuprato, kad elgiasi ne taip, nes Didysis jam nieko nepasakydavo. Be to, pabaigoje laužomas stereotipas apie verkimą – visiems kartais būna liūdna ir nieko blogo išlieti vieną kitą ašarą.

📄 Knygoje „Mažasis Pabaisiukas sako Ne!“ – Mažasis nebenori bendrauti su Didžiuoju, nes šis nuolat sprendžia, ką jiedviem veikti, pasisavina Mažojo idėjas ir t. t. Tačiau galiausiai Mažasis išdrįsta pasakyti NE, pasakyti, ką jaučia ir kad Didysis peržengia ribas. Pasirodo, kad nesutarimus galima išspręsti, jei tik kalbiesi, nelaikai užspaudęs emocijų savyje, be to, kad labai svarbu išmokti pasakyti NE.

✍🏻 iš islandų k. vertė Jurgita Marija Abraitytė

👍 Rekomenduoju!