Palė vienas pasaulyje

Palė vienas pasaulyje

Jens Sigsgaard, Arne Ungermann „Palė vienas pasaulyje” (vaikams nuo 4 metų). Labai miela ir skaidri paveikslėlių knyga apie tai, kad norėti reikia atsargiai. Ir kad tai, kas svajose atrodo nepaprastai smagu, tikrovėje gali virsti liūdnu dalyku ar net košmaru.

📄 Suaugusieji kartais taip atsibosta… o koks gi vaikas nė kartelio nesvajojo likti vienas pasaulyje? Štai Palei taip ėmė ir nutiko. Pabudo vieną rytą vienui vienas. Argi nesmagu? Niekas neverčia praustis, konditerijoje galima prisiragauti saldumynų, o panorėjus net pavairuoti tramvajų! Tačiau džiaugsmą netrukus pakeičia liūdesys ir sutrikimas: turi pinigų, bet už juos nieko negali nusipirkti, nes nėra pardavėjų, negali pažiūrėti filmo kino teatre, o ir šiaip ilgu tėvų… Pabudęs iš sapno Palė džiaugiasi: „Oi, mama, sapnavau, kad likau visai vienas pasaulyje! Galėjau daryti ką noriu, bet man pasidarė taip negera vienam… Kaip puiku, kad tai buvo tik sapnas!“

🎨 Iliustracijos jaukios ir saikingos. Dabar madingos gausios iliustracijos, užpildančios visą puslapį, siūlančios papildomas istorijas ir detales, kurių nėra tekste (tai jokiu būdu nėra blogai!). Šios kitokios – daug tuščios baltos puslapio erdvės, iliustracijos išgrynintos, jos koncentruojamasi į vieną konkrečią situaciją. Turbūt daug kam pasirodys kiek senovinės – taip, nieko keisto, juk knyga pirmą kartą buvo išleista Antrojo pasaulinio karo metais Danijoje.

✍🏻 Iš danų k. vertė Zita Marienė.

👍 Rekomenduoju!

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.