Baisus dalykas, nutikęs Barnabiui Broketui

Baisus dalykas, nutikęs Barnabiui Broketui

📚 John Boyne „Baisus dalykas, nutikęs Barnabiui Broketui“ (vaikams nuo 8 metų). Istorija apie buvimą kitokiu, normas, normalumą, norą būti savimi ir tai, kad kartais tėvai gali būti žiaurūs savo vaikams.

📄 Barnabio neveikia gravitacija, todėl jis skraido. Tačiau tai ne bėda, tikroji aštuonmečio nelaimė – tėvai, kurie nenori pripažinti jų normalumo standartų neatitinkančio sūnaus. Kartą neapsikentę Barnabio skraidymo, tėvai praduria skylę jo smėlio kuprinėje (privalėjo ją dėvėti viešumoje, kad galėtų vaikščioti kaip normalūs žmonės ir nedarytų gėdos tėvams) ir šis nuplevena į nežinią.

Pakilęs į orą, Barnabis leidžiasi į kelionę per kelis žemynus ir patiria įvairių nuotykių. Jis sutinka daug panašių į save, t. y. tokių, kurių nevertino tėvai, kurie turėjo kabintis į gyvenimą artimųjų nesuprasti ir neremiami. Jie išmoko būti atviri gyvenimo įvairenybėms, tuo tarpu Barnabio tėvai, vaikystėje patyrę panašią savo tėvų priespaudą, tapo uždari ir kietaširdžiai.

Kad ir koks nevykęs tėvų poelgis, didžiausias po pasaulį besiblaškančio berniuko noras – grįžti atgal į šeimą. Bet kai galiausiai jam pavyksta nukakti į gimtąjį Sidnėjų, pasirodo, kad tėvai nelabai gailisi savo poelgio, tad Barnabiui tenka rinktis: atsisakyti savęs ir ryžtis operacijai, po kurios nebegalės skraidyti, arba palikti namus. Bet ar namai ir šeima yra tai, kur negali būti savimi?

Istorijos pasaulis hiperbolizuotas, sutirštintas, tačiau taip tik dar stipriau išryškinamos pagrindinės knygos mintys. Autorius puikiai derina nuotykius, teksto ir stiliaus žaismingumą su sudėtingomis temomis.

❤️ Ši knyga – viena iš mano knyginių meilių.

⚠️ Greičiausiai nepatiks ir papiktins netolerantiškus ir super normalius, kuriems bet koks menamas nukrypimas nuo švenčiausosios „normos“, „tradicinės“ šeimos ir „tradicinių“ vertybių kelia tiesiog alerginę reakciją.

⚠️Knyga gali išgąsdinti tuos, kurie nė už ką nenori vaikams pripažinti, kad suaugusieji nėra idealūs, o tėvai ne visada yra geri savo vaikams.

✍🏻 Iš anglų k. vertė Violeta Palčinskaitė. Iliustravo Oliver Teffers.

👍 Rekomenduoju!

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.