📚 Neil Gaiman „Pagaliau pienas“ (vaikams nuo 8 metų). Labai smagus ir juokingas pasakojimas apie tėtį, kuris oho kokią istoriją suraito vaikams, kodėl gi taip ilgai užtruko parduotuvėje. Puikiai tiktų skaityti per Juokų ir melagių dieną, bet tinka ir kitomis progomis.

📄 Pasakojimas prasideda klišine situacija – mamai išvykus, tėtis lieka atsakingas už vaikus. Viskuo pasirūpinta, tačiau nutinka neplanuotas dalykas – pritrūkstama pieno! Tėtis išsiruošia į parduotuvę, tačiau užtrunka. Jį grįžusį alkani vaikai, neturėję kuo užsipilti sausų pusryčių, tuojau užsipuola, tačiau kūrybingasis tėtis tuojau sukuria tokią, kad vaikams tiesiog nelieko nieko kito, kaip tik ja… nepatikėti! Taip, vaikai ne kvaili. Tačiau už išmonę vaikų tėtis nusipelno daugybės pagyrų – jo greitosiomis sukurpta istorija tikrai įspūdinga: jį pagrobia ateiviai, jis keliauja laiku su mokslininku stegozauru, vos yra nepaaukojamas ir vos vos nesušlamščiamas alkanų vumpyrų… Nepaisant to, šaunusis tėtis išsaugo pieną ir jį pargabena vaikams!

Knygoje daug humoro, ironijos, nuorodų į kitus kūrinius, kai kurie šių dalykų bus suprantamesni suaugusiems, o vaikams tikrai nekliudys.

Tai lengva, pramoginio pobūdžio knyga ir labai kūrybinga, kuri skaitytojui tiesiog neleis atsikvėpti. Nuotykis veja nuotykį. Nors tikrai ne visos Gaimano knygos man patinka, nesižavėti jo gebėjimu taip lengvai ir smagiai derinti rimtus dalykus ir absurdą – būtų sunku.

Be to, ir knygos mintis graži. Štai vietoj to, kad būtų įsivėlęs į konfliktą (juk alkani visi tampa šiek tiek pikti) su vaikais, tėtis labai kūrybingai ir visus pralinksminančiu būdu išsprendžia situaciją.

🎨Karikatūriškos Skotty Young puikiai papildo ir dar labiau sutirština ir taip jau tirštą it kondensuotas pienas tėčio pasakojimą. Rezultatas puikus.

✍🏻 Iš anglų k. vertė Emilija Ferdmanaitė.
👍 Rekomenduoju!