📚 Giorgio Volpe, Paolo Proietti „Prieš užmiegant“ (vaikams nuo 3 metų). Jauki, poetiška ir miela paveikslėlių knyga apie troškimą niekada neišsiskirti su geriausiu draugu.

📄 Rudis Gražiakailis – labai mėgsta rudenį. Tuomet labai smagu slapstytis rudenėjančiame ir naujomis spalvomis pasipuošusiame miške. Lapinas tiesiog susilieja su rusvais, rausvais, gelsvais atspalviais – niekas jo negali pastebėti. Tačiau ruduo atneša ir liūdesį, vienatvės kvapą, juk jo geriausias draugas Kvikis yra miegapelė ir jis netrukus užmigs žiemos miegu. Rudis nenori išsiskirti, juk žiema tokia ilga, todėl visaip kaip bando įkalbėti draugą neužmigti… ar bent jau šiemet miegoti trupučiuką trumpiau.

Knygoje derina skirtingų draugystė – mažo ir didelio, plėšrūno ir žolėdžio. Čia nei dydis, nei prigimtis nėra svarbi, svarbu tik tai, kad jiedviem gera kartu.

Lėto skaitymo knyga, nors žodžių joje visai nedaug.

🎨 Iliustracijos labai stilingos, jaukios, dvelkiančios vėlyvu rudeniu. Bevartydamas imi ir atsiduri šios pasakos miške ir, rodos, už kampo matai lapino uodegos galiuką, kyšantį iš po lapų krūvos.

✍🏻 Iš italų k. vertė Laura Vilkaitė
👍 Rekomenduoju!

🍂 Panašios knygos: teminis, ne stilistinis panašumas – Nadia Kovaliova „Meškis ir žąsis“.