📚 Margaret Wise Brown, Clement Hurd „Goodnight Moon“ (vaikams nuo 0 metų, 1982 m, 32p., į lietuvių kalbą neversta). Švelni ir užliūliuojanti, labai tinkama skaityti prieš miegą, nes ji ir yra apie ruošimąsi miegoti.

📄Siužetas labai paprastas: kiškelis guli lovelėje ir ruošiasi miegoti. O eilėraštis yra atsisveikinimas su įvairiais triušelio kambario daiktais, draugais, močiute. Eilėraštis sklandus, puikiai sueiliuotas, o lėtas ritmas ir pasikartojantys žodžiai, kalbos struktūros užliūliuoja kaip lopšinė:

Goodnight room
Goodnight moon
Goodnight cow jumping over the moon
<…>
Goodnight bears
Goodnight chairs
Goodnight kittens
And goodnight mittens

Galiausiai tariama labanakt visiems garsams ir kiškelis užmiega.

🎨 Clement Hurd iliustracijos gana statiškos – juk dažniausiai vaizduojamas kambarys, tačiau matome, kad lovoje kuistosi kiškelis, mėgindamas įsitaisyti, supamajame krėsle mezga močiutė, šėlioja kačiukai. Šis statiškumas labai tinka prie lėto, tylaus eilėraščio. Be to, matome, kaip kiekvieną kartą atsisveikinus su daiktais, kambarys po truputį temsta, kol su paskutine eilute pasidaro visai tamsus, o kiškelis jau miega, močiutė išėjusi, o jos krėsle įsitaisę kačiukai.

❗ Pirmasis šios knygos leidimas pasirodė 1947 m. Ji laikoma amerikiečių vaikų literatūros klasika, tad ją galima aptikti įvairiuose geriausių angliškų vaikų knygų šimtukuose.

👍 Rekomenduoju!