📚 Selemonas Paltanavičius „Sniego žmogelių žiema“ (vaikams nuo 5 metų, 2019 m, 64 p). Jaukios, atmosferiškos trumposios pasakos apie žiemos sutvėrimus – sniego žmogeliukus, į pasaulį žvelgiančius nuo stogo, ir jų paprastą, bet savotiškai stebuklingą kasdienybę.

📄 Kai kam gali pasirodyti, kad ši trumpųjų pasakų knyga lyg ir nieką – kokie gi čia nuotykiai, jei sniego žmogeliai toliau namo stogo nelabai nueina. Iš tiesų ši knyga ne apie nuotykius, bet apie potyrius – tai labai atmosferiškas kūrinys, šviesus, kupinas vaikiško smalsumo, svajų, kasdienių žiemiškų linksmybių ir kartais netgi labai didelių klausimų, užduotų itin paprastai.

Sniego žmogeliukai – mažyčiai, vaikus primenantys personažai, atsirandantys tik tada, kai ateina žiema. Viskas šiame pasaulyje jiems keista ir įdomu. Ir viskuo jie stebisi ir vertina iš savo perspektyvos: eglutė jiems atrodo negraži, nes ne balta, o šuns kaukimas – gražiausia muzika… o kiek baltos atspalvių jie skiria!

–O kas būtų buvę, jeigu mes būtume paleidę rankas? – sušnabždėjo mažutis žmogeliukas?
– Tssss, – tyliu šnibždesiu nuramino jį sniego žmogeliai. – Ar matai, kaip teka saulė? Gražu, tiesa?“ (p. 42).

Manau, kad knyga labai tinkama jaukiems ilgiems žiemos vakarams – tiek tiems, kurie klausosi kitų skaitomų istorijų, tiek tiems, kurie jau patys pradeda skaityti. Beje, tai žiemiška, o ne kalėdiška knyga!

🎨 Knygą iliustravo Vilija Kvieskaitė. Jos naktis tokia miela ir jauki, visai nebaugi, kad norisi į ją panirti.

❗ Knyga apdovanota Prano Mašioto premija kaip geriausia 2019 m. lietuvių autoriaus knyga vaikams.

👍 Rekomenduoju!