Werner Holzwarth, Wolf Erlbruch „The Story of the Little Mole Who Went in Search of Whodunit“ (vaikams nuo 2 metų). Komiška, šmaikšti paveikslėlių knyga su pažintiniais elementais apie kurmiuką, išėjusį aiškintis, kas jį apdirbo. 1989 m. pasirodžiusi knyga tapo tarptautiniu bestseleriu.

📄 Kartą kažkas apdirbo kurmiuko galvą, bet jis, turėdamas prastą regėjimą, nepamatė kas. Todėl dabar eina prie įvairiausių gyvūnų ir klausinėja, ar tai buvo jų darbas. Kiekvienas iš jų atsako ne – ir pademonstruoja, kaip atrodo jų kakutis (čia ir yra pažintinė knygelės pusė). Galiausiai dvi musės padeda kurmiukui atpažinti, kas jam pridarė ant galvos, o šis jau žino, kaip atsilygins kaltininkui!

Koks šios knygos moralas? Sunku pasakyti, jis nėra vienareikšmis, gal tai, kad nedaryk kitam to, ko nenorėtum, kad tau padarytų? O gal – nesielk taip kvailai ir juokingai kaip kerštingasis kurmiukas?

Beje, nė karto knygoje nepavartojamas žodis kakutis, išmata, šūdukas ar pan.! Tik iliustracijos aiškiai parodo, kas ir kaip.

🎨 Knygos iliustruotojas Wolf Erlbruch yra garsiosios knygos „Antis, Mirtis ir tulpė“ autorius, pelnęs H. Ch. Anderseno medalį ir A. Lindgren atminimo premiją – du svarbiausius tarptautinius vaikų literatūros apdovanojimus.

⚠️ Nepatiks besibaidantiems tualetinio humoro. Beje, skaičiau, kad vokiečiams, o autoriai ir yra vokiečiai, labai būdingas toks humoras.

⚠️ Gali nepatikti tiems, kurie literatūroje mažiausiesiems ieško vien tik šviesių teigiamų pavyzdžių ir aiškaus, auklėjamojo moralo. Šiuo atžvilgiu kurmiukas ne koks pavyzdys – piktas, kerštingas, bet kaip tik iš to ir kyla knygos humoras (argi nejuokinga, kad jis vaikšto visur su kakučiu ant galvos? Ar jis tikrai atsilygino jį apdergusiam šuniui tuo mažyčiu kakučiu, kurio šuo net nepastebėjo?), o šitoks kurmiuko elgesys yra pašiepiamas.

✍🏻 Į lietuvių kalbą, deja, neversta.
👍 Rekomenduoju!